15 lipca 2014

Wyzwanie blogowe na lipiec #Dzien 1# Historia nazwy naszego bloga

No właśnie, czy zastanawiacie się czasem dlaczego blog, który odwiedzacie ma taką a nie inną nazwę? Czy jest ona przypadkowa czy zamierzona? Historia nazwy naszego bloga jest całkiem prosta. Ale zanim ją przytoczymy to najpierw przydałoby napisać cóż to za wyzwanie blogowe, o którym wspominamy już w tytule.


Urszula Phelep KLIK wymyśliła swego rodzaju akcję, która ma na celu zmotywować blogera w prowadzeniu i udoskonalaniu swojego bloga. Pomysł według nas bardzo trafiony, zwłaszcza, że przez ostatnie tygodnie praktycznie nas tu nie było (studia) a teraz podczas wakacji jest wiele rzeczy do ogarnięcia a i często słodkie lenistwo sprawia, że pisać notek zwyczajnie się nie chce. Stąd nasza chęć poprawy i podjęcie wyzwaniowej rękawicy :) 

Dlaczego Fabryka Urody? A dlaczego by nie? Kiedy dwa lata temu wspólnie zasiadłyśmy do komputera w celu stworzenia czegoś razem, nie zastanawiałyśmy się długo nad nazwą naszej strony. Mamy różne fabryki - samochodów, pralek, czekolady...więc czemu nie urody? Przecież o ciało, włosy, skórę dbamy każdego dnia. Czynności i zabiegi jakie wykonujemy porównać można do poszczególnych etapów produkcji. Zestawienie ludzkiego organizmu z maszyną może wydać się komuś zbyt kontrowersyjne, ale zauważcie same, że jeśli chcemy żeby nam nic nie "skrzypiało" i się nie sypało musimy o niego dbać nie tylko od wewnątrz ale także od zewnątrz. O piękno zewnętrzne odpowiedzialne są kosmetyki takie jak szampony, odżywki, olejki, maski i maseczni, peelingi, żele, balsamy... lista jest długa, ale same dobrze wiecie jak duży "arsenał" jest za to odpowiedzialny. Stąd nazwa, naszym zdaniem przemyślana i pasująca do tematyki bloga :)

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samego wyzwania klikajcie w link podany przy nazwisku pomysłodawczyni lub w baner po prawej stronie :)

Pozdrawiamy serdecznie,

12 komentarzy :

 1. ogłaszm nowe wyzwanie na lipiec: poka swoja kupę, opisz smak, zapach i woń unosząca się z wiatrem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooj anonimie, bez przekąsów. To forma zabawy ;)

   Usuń
  2. Ty pierwszy anonimie, zaczynaj, pokaż swoją kupe.

   Usuń
 2. Cieszę się, że odkryłam ten blog dzięki wyzwaniu, w którym również biorę udział ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. To jeden z wielu plusów tego wyzwania ;)

   Usuń
 3. intrygująca nazwa:)
  przez to czytanie genezy Waszych nazw, powoli popadam w kompleksy;)

  pozdrawiam ciepło
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekujemy. Dlaczego od razu kompleksy? Twoja nazwa też jest fajna ;)

   Usuń
 4. Bardzo dobra nazwa, śmiało mogłaby być nazwą jakiegoś wielkiego portalu dla kobiet :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podłączam się do tej opinie, zdecydowanie nazwa mogła by zdobić jakąś większą firmę kosmetyczną, bardzo trafiona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie dam się Wam sfabrykować ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fabryka Urody, to doskonała, idealnie trafiona nazwa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczyny dziękujemy za bardzo miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! Chcemy odwdzięczyć się tym samym dlatego mamy do Ciebie prośbę! Zostaw swój ślad (link do bloga) w zakładce "Zostaw wizytówkę"
Pozdrawiamy serdecznie Anku&Paulina

Wszystkie zdjęcia są naszą własnością i nie mogą być użyte bez naszej pisemnej zgody. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie, rozpowszechnianie i edycję!